bec
05 خرداد 1402 - 10:34

رضایی: قانونمندی هزینه دارد/ برای محمدیان ناراحت هستم

نایب‌قهرمان المپیک ۲۰۰۴ آتن تاکید کرد که محمدحسین محمدیان کشتی‌گیر خوبی است و برای شخص او که مجوز حضور در جام تختی را نگرفته، ناراحت است اما اینکه فدراسیون و کادر فنی پای چرخه ایستاده، نکته مثبتی است.

علیرضا رضایی که در جام تختی هدایت کشتی‌گیران تهران و البرز را برعهده دارد، در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درباره این رقابت‌ها اظهار داشت: بیشتر سرمایه‌ها و مدعیان تیم ملی در این رقابت‌ها حضور دارند، این یک انتخابی داخلی است و سطحش خیلی بالا است.

وی درخصوص عدم استقبال تیم‌های خارجی از جام تختی تصریح کرد: به هر حال وقتی ما در تورنمنت‌های روس‌ها شرکت می‌کنیم، آنها هم باید بیایند اما مسئله این است که در غیاب خارجی‌ها هم جام تختی از سطح بالایی برخوردار است، چون انتخابی تیم ملی است.

سرمربی پیشین تیم ملی آزاد امید درباره اینکه آیا این احتمال وجود دارد که مدعیان اصلی در این مسابقات دچار چالش شوند؟ خاطرنشان کرد: پیش‌بینی سخت است. کشتی همیشه آبستن حوادث زیادی است. شاید بشود راجع به برخی اوزان پیش‌بینی کرد اما قطعا نمی‌شود راجع به آن صحبت کرد. مدعیان هر وزن هم مشخص هستند اما کشتی بی‌رکورد است. من فکر می‌کنم رقابت قشنگی می‌شود.

سرمربی تیم بزرگسالان تهران درخصوص وضعیت امین طاهری گفت: تمرین می‌کند. چند وقتی هست که برای جام تختی تمرین می‌کند و انگیزه‌اش هم خوب است. می‌آید که شانسش را امتحان کند. از وقتی انتخابی گذاشته شده، کشتی‌گیر می‌تواند سرنوشت خود را مشخص کند. بعد از آن هم اینکه نفرات برتر به تورنمنت بین‌المللی بروند یا مرحله نهایی انتخابی برگزار شود، با کادرفنی است، درهرصورت هر کشتی‌گیری که حریفانش را شکست دهد، به عنوان ملی‌پوش انتخاب می‌شود.

رضایی درباره اینکه درنهایت به دلیل غیبت در دو مرحله قبلی به محمدحسین محمدیان سهمیه حضور در جام تختی داده نشد، تاکید کرد: محمدحسین محمدیان کشتی‌گیر خوبی است. من شخصا به خاطر شخص خودش ناراحتم و شایستگی حضور در این مسابقه را داشت اما اینکه کادر فنی و فدراسیون روی چرخه و قانونی که قبلا ابلاغ کرده، ایستادگی می‌کند، نکته مثبتی است. قانون باید رعایت شود و این کمک می‌کند که تیم ملی بهتری داشته باشیم. هر چیزی برای آنکه تثبیت شود، باید هزینه‌اش را پرداخت کنیم و این‌طور حذف شدن‌ها هم هزینه قانونمندی است. امیدوارم محمدحسین تمریناتش را برای سال آینده بهتر دنبال کند.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 1238922